17.12.2019

16 грудня відбулася прес – конференція

16 грудня відбулася прес – конференція за участю Гуменюк Лідії Йосипівни – головного позаштатного спеціаліста з амбулаторно-поліклінічної роботи акушерсько-гінекологічної служби ДОЗ ООДА та Ніконкової Тетяни Олександрівни – дитячого лікаря-гінеколога КНП «ООКЛ» ООР», позаштатного дитячого та підліткового гінеколога ДОЗ ООДА за двома темами:  «Принципи формування відповідального підходу молоді до батьківства» та «Питання планування сім’ї».

Питання збереження репродуктивного здоров`я українців досі залишається одним із пріоритетних напрямків роботи державних органів.

На сьогодні існують певні проблемні питання репродуктивного здоров`я в Україні, тому планування сім’ї набуває більшої медико-соціальної значимості. Серед найчастіших проблем – доволі високі показники материнської та дитячої смертності, аборт – як один з основних методів регулювання народжуваності, часті випадки невиношування вагітності, ускладнення вагітності та пологів та абортів, значна поширеність жіночого та чоловічого безпліддя та інфекцій, що передаються статевим шляхом, розповсюдженість ВІЛ/СНІД.

Отже, серед питань, на які необхідно зробити особливий акцент під час планування сім`ї належать:

  1. Профілактика небажаної вагітності, яка частіше за все закінчується абортом. Відповідальне та свідоме ставлення до вагітності, яке полягає у психологічній та фізіологічній підготовці до появи дитини, і як наслідок народження бажаних та здорових дітей.
  2. Збереження та відновлення репродуктивного здоров`я населення. Безпліддя подружніх пар складає близько 15 % всіх пар, які хочуть мати дітей. Необхідно пам`ятати, що як тільки подружжя вирішило мати дитину, необхідно якомога раніше звернуться до лікаря та пройти обстеження як жінці, так і чоловіку.

Окремої уваги заслуговує питання можливих сучасних засобів контрацепції, який можна обрати індивідуально до фізіологічних особливостей жінки, її особистого бажання та прихильності до застосування того чи іншого контрацептиву.

При деяких хронічних патологіях вагітність і пологи пов’язані з великим ризиком як для жінки, так і для плоду. Сучасні методи дозволяють жінкам з екстрагенітальними патологіями, такими як вади серця, цукровий діабет, патологія нирок, реалізувати свій жіночий потенціал та народити цілком здорову дитину.

Одеський обласний перинатальний Центр має необхідні діагностично-лікувальні можливості для ведення таких породіль, а в разі виникнення високої вірогідності певних ускладнень таких жінок направляють до спеціалізованих медичних центрів.

Серед основних причин жіночого безпліддя варто розглядати фізіологічну, гормональну та генетичну патологію, за адекватною корекцією яких жінка може завагітніти. У разі неефективності консервативних методів, сучасним методом лікування безпліддя залишається естракорпоральне запліднення.

Вкрай важливим питанням залишається запобігання виникнення небажаної вагітності серед підлітків, що може завдати неабияку шкоду молодій людині.

Одним з основних аспектів консультування підлітків є забезпечення їх інформацією з питань контрацепції. Часто підлітки не повністю усвідомлюють зв'язок між сексуальними стосунками і вагітністю. У більшості українських сімей статеве виховання неадекватне, оскільки підлітки одержують часто некоректну інформацію від друзів або з мережі Інтернет.

Саме тому існує необхідність проведення інформаційно – роз`яснювальної роботи дитячими гінекологами, вчителями та психологами.