29.10.2019

28 жовтня пройшла прес-конференція

28 жовтня пройшла прес-конференція  за участю завідувачки Регіональним організаційно-методичним моніторинговим центром, завідувачки відділенням «Клініка, дружня до молоді» Одеської міської студентської поліклініки №21, лікаря-інфекціоніста вищої категорії, національний тренер України з питань розвитку дружніх до молоді служб охорони здоров’я Людмили Радіївни Кучеренко та лікаря-нарколог вищої категорії підліткового кабінету КНП «Одеський обласний медичний центр психічного здоров’я» Сергія Олександровича Горанського.

Тема даної зустрічі: «Бути здоровим – модно. Пропаганда здорового способу життя серед дітей та молоді».

Здоровий спосіб життя – це не тільки корисні звички, фізична активність правильний режим роботи та відпочинку, повноцінне та збалансоване харчування, але також це збереження свого здоров`я шляхом відмови від шкідливих та токсичних психоаткивних речовин, які мають загрозливі наслідки для організму. 

Останнім часом спостерігається доволі негативна тенденція щодо стану здоров`я молоді в Україні, незважаючи на провідний напрямок реформи – первинна профілактика, яка базується на формуванні здорового способу життя, зусиль держави недостатньо для вирішення проблеми впровадження здорового способу життя в молодіжному середовищі. Адже більшість звичок формується ще в дитинстві, тому основним прикладом для дітей є батьки. Через погіршення економічної ситуації та матеріального стану більшості сімей країни, дорослі багато працюють, мало часу приділяють своїм дітям, нерідко мають погані звички, що значною мірою сприяє формуванню залежностей в підлітковому віці. Тому батьки повинні пам`ятати, що несуть відповідальність за здоров`я своїх дітей і тільки своїм прикладом можуть пояснити, що добре а що погано.

Яку ж небезпеку представляють шкідливий образ життя, в якому мають місце психотропні речовини, алкоголь, тютюн та незахищений секс? 

На разі, через масове виробництво психотропних речовин низької якості та собівартості, подібні небезпечні препарати популярні та розповсюджені серед молоді. Загроза таких невідомих препаратів в тому, що вони призводять до  незворотніх змін внутрішніх органів та  швидко викликають залежність. 

 Також сьогодні набувають більшої популярності серед молоді кальяни. Слід пам`ятати, що дим кальянів і інших тютюнових виробів, містить небезпечні  токсичні речовини, які можуть призвести до раку легень, серцево-судинних, респіраторних та інших захворювань. 

Стосовно інтимних стосунків в підлітковому віці, частіше за все через власну недбалість підлітки нехтують засобами особистого захисту, що може привести до інфікування захорюваннями, що передаються статевим шляхом, гепатитами, ВІЛ. 

На сьогодні надзвичайно важливою залишається проблема агресивної поведінки та булінгу серед молоді, які вважається першим кроком до серйозного насильства.

Саме тому, з метою попередження насильства та поширення булінгу серед підлітків, в Одекській області проводиться доволі активна профілактична робота.  

У своєму повідомленні, Людмила Радіївна зазначила, що з моменту існування спільного проекту дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ та Міністерства охорони здоров’я України «Клініки, дружні до молоді» та активного функціонування подібних відділень та кабінетів а Одеській області, ведеться інтенсивна профілактична робота серед молоді, проводяться чисельні акції, семінари, тренінги, майстер-класи, що значно впливає на формування свідомого ставлення до власного здоров`я.

Окрім цього, доволі успішно працює «Школа волонтерів», після проходження навчання в якій, багато молодих людей навчають своїх однолітків основам здорового способу життя та демонструють переваги відмови від негативних звичок у форматі «рівний рівному».