09.01.2019

Курси підвищення кваліфікації молодших медичних і фармацевтичних спеціалістів Одеси

«У навчанні не можна зупинятися»

Сюнь-цзи

Курси підвищення кваліфікації молодших медичних і фармацевтичних спеціалістів Одеси є одними з найбільш досвідчених курсів в Україні. Їх було засновано ще у 1963 році. За весь час існування курсів їх прослухали понад 100 000 медсестер та фельдшерів, які стали кваліфікованими та успішними фахівцями в своїй галузі.

В результаті реорганізації з 3 січня 2018 року рішенням Одеської обласної ради «Одеські курси підвищення кваліфікації і перепідготовки молодших медичних і фармацевтичних спеціалістів» стали структурним підрозділом (відділ підвищення кваліфікації) комунального некомерційного підприємства «Центр здоров’я та комунікацій» Одеської обласної ради. 

Курси мають 134 бази медичних і фармацевтичних закладів різної форми власності, де проходять теоретичні й практичні заняття для медсестер і фельдшерів. Щомісяця їх відвідують понад 200 медиків.

Терміни навчання визначаються планами і програмами, затвердженими за встановленим порядком МОЗ України. Кількість годин залежить від обраної програми курсу і становить від 144 до 360 годин. Навчання передбачає теоретичну й практичну частини підготовки слухачів.

В 2018 році курси відвідали 1731 курсантів. Найбільш затребуваною перепідготовка була за такими напрямками, як: «Сімейна медицина», «Терапія» й «Педіатрія». Також у минулому році були повністю поновлені та затверджені всі плани й програми циклів, розроблене нове положення про курси, запроваджені стандартизовані журнали обліку їх відвідування. Поряд з цим в програму всіх циклів було впроваджено обов’язковий одноденний тренінг, на якому фахівці Центру здоров’я та комунікацій в інтерактивній формі навчають молодших медичних спеціалістів питанням комунікації з пацієнтами, вакцинації та невідкладної допомоги. Ці знання є дуже цінними та необхідними в практиці молодших медичних спеціалістів, адже від кваліфікації кожної медичної сестри або фельдшера залежить злагодженість роботи усієї команди й, відповідно, якість надання медичної допомоги. 

З метою оптимізації планування розкладу циклів на курсах був запроваджений електронний облік реєстрації заявок щодо необхідності навчання молодшого медичного персоналу, що дозволило заощадити час й полегшити роботу відділів кадрів.

Окрім того, відтепер інформацію про діяльність курсів, розклад циклів та перелік необхідних документів можна отримати в будь - який час, відвідавши сайт Центру здоров’я та комунікацій  за посиланням.

У рамках виділених коштів з місцевого бюджету навчання на курсах підвищення кваліфікації молодших медичних і фармацевтичних спеціалістів для співробітників медичних закладів комунальної форми власності має бути безкоштовним.

Молодші медичні і фармацевтичні працівники  медичних закладів приватної, державної  форми власності в тому числі відомчі заклади, приватні підприємці, фізичні особи мають можливість  бути зарахованими  на навчання  за контрактним замовленням відповідно до положення про курси, положення про послуги, затверджених калькуляцій прейскуранту, з якими можна ознайомитись за посиланням.

Незважаючи на час, цілі «Курсів…» є незмінними – використовуючи сучасні технологій й методи навчання, розширити професійні вміння й навички кожного курсанта, забезпечити професійну перепідготовку й підвищення кваліфікації молодших медичних спеціалістів задля удосконалення медичного обслуговування в цілому.