28.04.2020

РЯТУВАТИ людей І ДУМАТИ латиною

У даній статі ми розповімо про людей, з якими ви, напевно, не раз зустрічалися, чекаючи ліфт в своєму під’їзді, або перетиналися в кафе, а може їхали в одному купе, повертаючись з відрядження З людьми, які живуть звичайним життям, але в той же час, кожен день роблять неймовірні вчинки. Вони рятують наші з Вами життя. Робота в них така – людей рятувати….!

Напевно, ви в же здогадалися про кого піде мова … Звісно про лікарів, і не просто про лікарів, а про українських! Так, це вони, щодня, долаючи перепони, чатують на варті нашого здоров’я, вони – наші СПРАВЖНІ ДЖЕДАЇ МЕДИЦИНИ! А звідки вони беруться? Точніше, через що доводиться пройти, аби отримати можливість бути володарем такої відповідальної професії? !

Люди, які приходять в цю професію змалку відрізняються  від своїх однолітків особливо вираженими емпатією, добротою, бажанням допомогти … а можливо і світ врятувати?!

Напевно, Ви помічали, що є діти, яких хлібом не годуй, а дай зробити улюбленій ляльці «укол» або пришити Медведику відірвану лапу.

Особливий склад розуму, добре серце, неймовірна витривалість – це той неповний список базових якостей, якими обдарований кожен Лікар … Маючи в своєму арсеналі такий дар, така людина приходить до Вчителів, які навчать його мислити клінічно, навчать аналізувати кожен епізод, складати «пазли» та вимальовувати загальну картинку із здавалося б абсолютно різних частин.

Отже, майбутній Лікар, по-перше, вчиться шукати причинно-наслідкові зв’язки, і саме це дозволить йому правильно діагностувати захворювання під час практичної діяльності!

Але це буде потім, а поки він просто студент, що не спить до пізньої ночі, вивчає тонни наукової літератури, страждає над фармакологією, не ходить «на тусу» щодня нічними клубами, а веде внутрішні діалоги з Сапіном і Синельниковим …

Шість років, шість довгих років .. молодий, енергійний, повний життя і сил наш майбутній Лікар віддасть навчанні в Університеті …. Більшість, напевно, за цей час і сім’ю встигнуть створити, і вже рік як відсвяткували свій випускний і працюють за фахом .

А що ж наш майбутній Лікар? А його чекає ще як мінімум 2 роки навчання в інтернатурі … і це не край, якщо ми маємо справу з майбутнім хірургом або акушером-гінекологом, то там і всі 10 років “світять” нашого майбутнього Лікареві!

Отримавши диплом про вищу освіту, лікар не може розпочати практичну діяльність, поки не пройде Інтернатуру. А це дуже складний шлях, який подужає не кожен … Той, хто здатен його пройти, повірте, гідний поваги!

Вибір цих людей усвідомлений, вони щиро вірять в свою мрію, і вони завжди вірні собі …. А найбільше вони вірять в нас з Вами. Давайте ж не підривати їх довіру, не докоряти в ті моменти, коли вони “не змогли”, “не встигли”, щоб не трапилося Лікар завжди на вашому боці і робить все, що в його в силах.

Лікарі плачуть  і дуже гірко, але тільки Ви цього ніколи не побачите. А знаєте хто побачить? Чоловік помітить почервонілі очі своєї коханої дружини, діти побачать сумну, втомлену маму …. з якої і так зустрічаються один раз на три доби, ну або як у графіку поставлять …

Кожен клінічний випадок (як прийнято називати історію пацієнта в медичній практиці), який закінчується поразкою Лікаря, коли “Стара з Косою” з якихось причин виявляється сильнішою – залишає величезну діру в його душі, і він буде жити з нею до кінця свого життя …

Це шлях сильних, розумних, принципових Людей, які, в першу чергу, вірять в нас з вами, а вже потім в себе і свій професіоналізм! Тож давайте ніколи не будемо «підривати» цю віру, адже, якщо ЛІКАРІ перестануть МРІЯТИ РЯТУВАТИ ЖИТТЯ, що ж тоді буде з нами, що ж тоді буде з Всесвітом?