21.09.2019

Відкриття амбулаторно-поліклінічного відділення та адміністративного корпусу КНП «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб" Одеської обласної ради

20 вересня відбулося урочисте відкриття амбулаторно-поліклінічного відділення та адміністративного корпусу КНП «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб" Одеської обласної ради. Головна лікарка – Єсипенко Світлана презентувала нове відділення, розповіла історію закладу та пояснила, завдяки чому стало можливим відкриття відділення.

У своєму повідомленні Світлана  Володимирівна зазначила, що на сьогодні неймовірно важливо надавати інтегровану допомогу людям з ВІЛ, адже частіше за все спостерігаються ВІЛ асоційовані патології.  Досі не було можливості створити єдиний центр на базі одного закладу, бо не вистачало  фінансування, існував дефіцит кадрів. Саме тому відкриття подібного Центру можна вважати унікальною подією, яка стала можливою завдяки правильному розподілу ресурсів, створенню команди справжніх спеціалістів. Сьогодні на базі Центру пацієнти можуть отримати цілий спектр різноманітних послуг швидко, якісно та абсолютно конфіденційно. У поліклінічному відділенні Центру працюють справжні професіонали своєї справи – 4 лікаря кабінету довіри та 6 вузьких спеціалістів, серед яких нарколог, дермато-венеролог, гінеколог, інфекціоніст. Спеціалісти надають допомогу не тільки пацієнтам Центру, але й проводять консультації за потребою інших лікувальних закладів міста та області. 

Завдяки чому стало можливим відкриття відділення?

У рамках реформи охорони здоров'я, різні рівні надання допомоги зазнають кардинальних змін. Фактично реформа почалася з сімейної медицини- первинної ланки, і наразі відбувається лише підготовка до трансформації спеціалізованої медичної допомоги. «Центр соціально значущих хвороб»  належить до третинного рівня, зміни на якому плануються лише з 2020 року, але керівництво закладу вирішило  не чекати, а докласти максимум зусиль аби ретельно підготуватися та гідно долучитися до змін. Попри відносні труднощі та виклики, які існували на початкових етапах, вдалося зберегти довірливі відносини в колективі та продовжувати надавати якісну допомогу пацієнтам. З моменту співпраці з НСЗУ, відбулися значні зміни фінансування закладу, з'явилася можливість придбати необхідне обладнання, провести ремонтні роботи, залучити додаткові кошти. Наприклад, сьогодні заклад має сучасний аппарат для визначення стану імунінтету; 4 апарати для визначення вірусного навантаження. Завдяки необхідному обладнанню в центрі можливо провести всі види молекулярно-генетичного обстеження, швидке та якісне тестування. 

Впродовж 25 років амбулаторне відділення розташовувалося у промисловому районі за адресою Хімічна, 5а. Тоді існували деякі труднощі з транспортним сполученням, відсутність рентген та лаборатної діагностики, а з часом умови,  матеріально-технічний стан та оснащення стали потребувати кардинальних змін, ремонтних робіт. Ось чому було вкрай важливо створити абослютно нове сучсане відділення, яке відповідало б міжнародним стандартам якості. 

Основні напрямки роботи.

Близько 25 тис людей хворіють на СНІД, з яких лише 21 тис знає про свій статус. Основним завданням на сьогодні є інтенсивна робота з 4 – ма тисячами, які не знають про стан свого здоров'я, що має загрозливі наслідки безпосередньо для людини та представляє потенційну небезпеку для оточення. Одним з найбільш успішних завдань для ефективної роботи у цьому напрямку є налагодженя комунікації з первинною ланкою - сімейними лікарями, які за наявністю навичок та знань зможуть на ранніх етапах запідозрити, виявити перші ознаки захворювання та вчасно направити за спецалізованою допомогою. 

Унікальні можливості поліклініки.

  1. Преконтактна профілактика - нове направлення в Україні, впровадження якого вже вдало відбулося в більшості європейських країн. Необхідно зазначити, що кількість людей в Одеській області, яке отримує таку послугу складає 150 осіб, 30 з яких отримають її у стінах поліклінічного відділення. Ця вкрай важлива опція здатна знизити розповсюдженість СНІД не тільки в області, але й по всій Україні.
  2. Ще одна особливість поліклініки – можливість заключити декларацію з сімейним лікарем.

Вкрай важливим досягненням Центру є надання повного комплексу якісних лікувально–діагностичних послуг на базі одного лікувального закладу. Тепер люди, які живуть з ВІЛ, хворіють на туберкульоз та мають опуртуністичні захворювання мають вільний доступ до якісної та швидкої мультидисциплінарної допомоги у будь-який час. 

Відкриття амбулаторно-поліклінічного відділення – результат кропіткої роботи та неймовірних зусиль не тільки керівництва закладу та колективу, але й партнерів, однодумців, які своєю підтримкою та допомогою зробили можливим реалізацію місії Центру. Ця подія має вагоме значення не тільки для Одеси, але й для всієї України. 

Пишаємося досягненнями команди лікувального закладу!

 Ми разом будуємо нову систему охорони здоров`я і майбутнє нашої країни!