Поясніть, будь ласка, чи маю я право на отримання призначеної матері субсидії, якщо ми з нею не були зареєстровані в одному будинку та не проживали разом?

 

Суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомог у зв'язку із тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв'язку із каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім'ї, а у разі їх відсутності – входять до складу спадщини (ст. 1227 Цивільного кодексу України, який набрав чинності з 1 січня 2004 року).

Враховуючи зазначене, суми субсидії, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя внаслідок недостатнього бюджетного фінансування, передаються членам його сім'ї, а у разі їх відсутності входять до складу спадщини.

Роз'яснює головний спеціаліст відділу соціальних компенсацій Базилюк Н.М.