04.06.2021

Брифінг Департаменту охорони здоров'я ООДА щодо відкриття центрів масової вакцинації!

Відбувся брифінг Департаменту охорони здоров'я ООДА за участю заступника міністру охорони здоров'я України Ярослава Кучера, який перебуває в Одесі з дводенним робочим візитом.
Він розповів представникам ЗМІ про впровадження цифрових сертифікатів вакцинації та алгоритм отримання документу в додатку "Дія" Сертифікати будут діяти на всій території ЄС. Запуск пілотної версії планується вже на 1 липня.
Також перед журналістам виступила директорка Департаменту охорони здоров'я ООДА Наталія Одарій-Захар'єва, яка почала свій виступ з привітання представників ЗМІ з Днем журналістики та подякувала за співпрацю, нагородив кожний інформаційний ресурс почесною грамотою. А також запросила всіх в цю неділю, 6 червня, на відкриття трьох центрів вакцинації населення.
Нагадаємо, центри працюватимуть з 9.00 до 17.00 за наступними адресами:
ТЦ «Мегадом», вул. Толбухіна, 135, тел. для запису: 095-706-19-77
ТЦ «Fontan Sky», пров. Семафорний, 4, тел. для запису: 097-542-08-57
ЗОШ №15, вул. Кримська, 80-а
В центрах вакцинації щеплюватимуть усіх бажаючих, хто попередньо був зареєстрований на порталі чи в додатку ДІЯ або записаний за вказаними телефонами. Перевага надаватиметься літнім людям та людям з хронічними захворюваннями.
Для щеплення використовуватиметься вакцина Coronavac — це інактивована вакцина (містить інактивований вірус SARS-CoV-2), що схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного застосування. Вона вводиться двома дозами з інтервалом у 28 днів. За кожною людиною, яка отримає першу дозу, друга буде “закріплена”. За кілька днів до її введення людині зателефонують та запросять на щеплення.
Усі співробітники центрів вакцинації населення пройшли тренінги щодо роботи з цією вакциною та інструктаж щодо безпечної організації роботи в центрі. Медики та волонтери забезпечуватимуть на локаціях інфекційний контроль, логістику потоків людей та дотримання холодового ланцюга на всіх етапах вакцинації.
В умовах дефіциту вакцин в Україні центри вакцинації працюватимуть лише на вихідних. Але планується, що з надходженням нових партій вакцин в об’ємі, достатньому для масової вакцинації, такі центри прийматимуть людей щоденно і вакцинуватимуть всіх бажаючих.