23.03.2021

Через "червону" зону в Одеській області почали діяти карантинні обмеження!

 

В Одеській облдержадміністрації відбувся брифінг за участю директорки Департаменту охорони здоров’я ООДА Наталії Одарій-Захар’євої, в.о. директора Лабораторного центру МОЗ в Одеській області та генерального директора КНП «Одеський обласний центр громадського здоров’я» Оксани Денисенко.
Основна мета зустрічи з представниками ЗМІ - це ведення карантинних обмежень в Одеській області з 23 березня.
Одже, у зв’язку з тим, що протягом останніх днів коефіцієнт виявлення випадків інфікування в області перевищив встановлену межу у 20% та відсоток госпіталізації хворих на COVID-19 склав 69%, що перевищує встановлену норму (менш як 60% на 100 тисяч), було прийняте рішення про встановлення з 23 березня в Одеській області “червоного” рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 з відповідними вимогами дотримання карантинних норм та обмежень. Рішення приймається Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Основні обмеження такі:
- прийом відвідувачів у закладах громадського харчування;
- робота ТРЦ та інших розважальних закладів;
- робота непродовольчих магазинів та ринків;
-  робота закладів культури;
- проведення масових заходів;
- спортивні матчі з глядачами;
- відвідування закладів освіти крім дошкільних, спеціальних закладів освіти та учнів 1–4 класів закладів загальної середньої освіти.
Але є обмеження і в сфері медицини на період «червоної» зони, про які на брифінгу нагадала директорка Департаменту охорони здоров’я ООДА Наталія Одарій-Захар’єва, а саме: проведення державними та комунальними закладами охорони здоров’я планової госпіталізації, крім невідкладних та термінових заходів з госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення (відтермінування) існує значний ризик для життя або здоров’я людей.
Не дивлячись на сумну статистку з захворюваності на короновірусну хворобу, треба додати, що поступово нарощується динаміка з вакцинації в регіоні.
"Так, в перший тиждень вакцинації, з 25 лютого по 03 березня було щеплено 370 осіб, в другий тиждень, з 04 по 10 березня щеплено 910 осіб, в третій тиждень, з 10 по 17 березня було вакциновано 2100 осіб. І за останні 5 днів 4-го тижня вакцинації вже зроблено 1790 вакцинацій. Тобто бачимо суттєву позитивну динаміку охоплення вакцинацією пріоритетних груп відповідно до Дорожньої карти. Всього з початку кампанії щеплено – 3890 осіб," - наголосила генеральний директор КНП «Одеський обласний центр громадського здоров’я» Оксана Денисенко.
Зі свого боку нагадуємо, в Одеській області, розпочинається ДРУГИЙ ЕТАП вакцинальної кампанії. Розпочинають свою роботу тимчасові стаціонарні пункти щеплень, які працюватимуть паралельно з мобільними бригадами.
На базі тимчасових стаціонарних пунктів щеплень будуть вакцинувати наступні цільові групи:
-всіх працівників інших ЗОЗ, які не надають стаціонарну допомогу хворим на коронавірусну хворобу COVID-19 (в тому числі ті, ще підпорядковуються МОЗ, відомчі);
- всіх працівників систем громадського здоров’я (центр громадського здоров'я, лабораторний центр);
- людей віком від 80 років;
- соціальних працівників та інших працівників соціальної сфери.
Не нехтуйте своїм здоров’ям, пам’ятайте, вакцинація – це єдиний дієвий шлях до колективної імунізації!