26.03.2021

Відбувся щотижневий брифінг Департаменту охорони здоров’я ООДА

Відбувся брифінг Департаменту охорони здоров’я ООДА щодо ситуації пов’язаної з COVID-19 та вакцинальної кампанії на Одещині, в якому взяли участь 6 доповідачів. Кожен з запрошених мав свою місію - донести до населення через ЗМІ, на жаль, страшну статистику захворювання - не на папері, а в житті.
Відкрила брифінг, як завжди, директорка Департаменту охорони здоров’я Одеської облдержадміністрації - Наталія Одарій-Захар'єва.
Також виступили Сергій Демент'єв- заст. генерального директору обласного лабороторного центру МОЗ України, протоієрей Павло Поліщук - благочинний храмів I-го Одеського округу УПЦ , Олена Гулевич - зав. ковідним відділенням КНП «Обласний центр соціально-значущих хвороб», Олександр Буднюк – головний позаштатний експерт з анестезіології Департаменту охорони здоров’я ООДА, та Оксана Денисенко - генеральный директор КНП «Одеський обласний центр громадського здоров’я»
"На жаль, ми спостерігаємо високий відсоток захворюванності на COVID-19 серед медичних працівників," - зауважила директорка Департаменту охорони здоров'я ООДА. "Одні виходять з лікарняного, другі уходять,"- додала Наталія Одарій-Захар'єва.
Також зараз відзначається зріст хворих серед дітей. Наприклад, у дитячому будинку «Перлинка» серед 26 дітей підтверджений ковид зафіксовано у 13 діточок. Та ще у 4 дорослих в тому числі хворіє і директорка закладу.
За словами практикуючих лікарів, вірус дуже помолодшав, хворіють не тількі літні люди, а і молодь. Це каже про те що, форма вірусу тяжка і стає лише агресивнішою.
Мабуть тому вакцинальна кампанія різко стала набирати оберти, бо люди розуміють, що це насправді єдиний дієвий шлях до імунізації і другого варіанту поки що не існує.
Нагадаємо, з початку тижня з 22 березня розпочався ДРУГИЙ ЕТАП вакцинальної кампанії. Свою роботу розпочали тимчасові стаціонарні пункти щеплень, які працюватимуть паралельно з мобільними бригадами. З 22 березня розпочали роботу 20 тимчасових пунктів щеплень (5 - по місту, 15 - по області). Згідно з даними МОЗ - 13, а насправді працювали всі 20, однак вони не мали контингенту з бажаючих.
24 березня, після завершення навчання, розпочали роботу ще 12 пунктів щеплень, з 29.03. запрацюють ще 14 пунктів щеплень. Тобто з 29.03. працюватимуть 46 пунктів вакцинації.
Зараз на базі тимчасових стаціонарних пунктів щеплень вакцинують наступні цільові групи:
-всіх працівників інших ЗОЗ, які не надають стаціонарну допомогу хворим на коронавірусну хворобу COVID-19 (в тому числі ті, ще підпорядковуються МОЗ, відомчі);
-всіх працівників систем громадського здоров’я (центр громадського здоров'я, лабораторний центр);
-людей віком від 80 років;
-соціальних працівників та інших працівників соціальної сфери.